facebook  twitter

Digitalno gumno u Vašim pričama

23 nov 2022
9976 puta

Zadovoljstvo nam je što nas je posjetila ekipa emisije Vaše priče koja se emituje na RTCG.

Interesovanje medija i javnosti je ukazalo na značaj sprovođenja radionica za povećanje digitalnih znanja i vještina kod starije populacije.

Naime, starije osobe ne treba posmatrati kao pasivne korisnike usluga, već kao društveni resurs koji je potrebno aktivirati i usmjeravati na mogućnosti i potencijale, kao i motivisati ih da doprinesu razvoju zajednice, što bi ujedno doprinijelo i kvalitetu njihovog društvenog života, kao i aktivnijem i zdravijem starenju.

Zadatak svih nas je da kažemo da su oni značajni članovi našeg društva, i da u granicama svojih mogućnosti, mogu još puno da pruže našem društvu planovima za unaprijeđenje kvaliteta života starijih.

 

Screenshot 2023 04 26 100833

 

U nastavku možete pogledati prilog o radionicama koje sprovodimo, kao i iskustvo učesnika radionica.

Radionice se realizuju u okviru projekta "Upotreba informaciono-komunikacione tehnologije za podsticaj aktivnog starenja - Digitalno gumno", koji je finansiran od strane Ministarstva javne uprave Crne Gore.